طرز تهیه

طرز تهیه فینگر فود

طرز تهیه فینگر فود

طرز تهیه فینگر فود

طرز تهیه فینگر فود، بستگی به مواد غذایی به کار در رفته در آن و شیوه طبخ دارد. به طورکلی طرز تهیه فینگر فود به دو شیوه سرد و گرم می باشد. که هر دو طرفداران پروپاقرص خود را دارند. فینگر فودهایی که طرز تهیه آن ها به شیوه سرد است، برای مهمانی های عصرانه یا میان وعده مناسب تر هستند و فینگر فودهایی که به صورت گرم طبخ می شوند، برای وعده های اصلی و همراه با غذای اصلی و یا حتی به عنوان غذای اصلی مطلوب تر هستند.

بورک یکی از انواع فینگر فود است که خاستگاه آن کشور ترکیه می باشد و در میان ایرانیان نیز طرفداران بسیاری دارد. در طرز تهیه فینگر فود بورک از خمیر یوفکا که خمیری بسیاری نازک و لطیف است، استفاده می شود. دو طرز تهیه برای بورک وجود دارد؛ نخست آنکه لقمه های پیچیده شده بورک را در روغن داغ غوطه ور ساخته و سرخ کنند یا آن که در طرز تهیه دیگر، با برس روی لقمه را روغن زده و در سینی مخصوص فر چیده و داخل فر بپزند. درون بورک به دلخواه می تواند تنوع بسیار زیادی داشته باشد. از گوشت و مرغ و قارچ گرفته تا اسفناج یا پنیر و گردو.

کاناپ یکی از انواع فینگر فودهایی است که بیشتر به صورت سرد سرو می شود و طرز تهیه آن به صورت لایه لایه بوده و برای سرو راحت تر و حفظ فرم از خلال دندان یا چوب های کوچکی استفاده می گردد. کاناپ، فینگر فودی بین المللی بوده و دامنه وسیعی از دستورالعمل های و طرز تهیه های خلاقانه را شامل می شود.

سوخاری های لقمه ای یکی دیگر از انواع فینگر فود است که طرفداران بیشماری دارد. سطل های سوخاری یکی از شکل های ارائه این فینگر فود است. طرز تهیه لقمه های سوخاری، سرخ شدن در روغن داغ است. استفاده از پنیر پیتزا در طرز تهیه توپک های سوخاری بسیار رایج و پرطرفدار می باشد. از انواع لقمه های سوخاری می توان به توپک مرغ، توپک سیب زمینی، پیاز سوخاری و میگو سوخاری اشاره کرد.

ما با طبخ و ارائه انواع فینگر فود به صورت سرد و گرم و با ایده گرفتن از دستورهای داخلی و بین المللی و دستورالعمل های گیاهی و گوشتی، انواع سلیقه ها را در منوهای خود گنجانده ایم تا هر کسی با هر ذائقه ای راضی از کنار میز غذا کنار برود. برای ثبت سفارش تماس حاصل بفرمایید.

نوشته های مشابه