طرز تهیه

پخت فینگر فود

پخت فینگر فود

پخت فینگر فود

پخت فینگر فود، در این مجموعه در انواع سرد و گرم با استفاده از تازه ترین و مرغوب ترین مواد غذایی اولیه انجام می گیرد. فینگر فودها به دلیل سرو زیبا و لقمه ای آن ها و خوردن راحت و بدون دردسر از پرطرفدارترین تدارکات مهمانی ها و دورهمی ها شده اند و می توان گفت پایه ثابت پذیرایی ها گشته اند.

این لقمه های خوشمزه برخلاف ظاهر بی دردسر و جمع و جورشان، پخت چندان آسانی ندارند. پخت فینگر فود در واقع هنر آشپزی و دیزاین بالایی می طلبد. آشپزی که پخت فینگر فود را بر عهده دارد باید تمام عطر و طعم و تزئین غذا را در یک لقمه کوچک بگنجاند و میل به خوردن لقمه ای دیگر را در شخص بوجود آورد.

پخت فینگر فود دنیای وسیعی از سالادها تارت ها، پای ها، بورک ها، سوخاری ها، کاناپ ها، اسنک ها و … را تشکیل می دهد حتی می تواند با آشپزی ملل مختلف یا آشپزی سنتی کشورمان ترکیب شود. همان طور که امروزه می توان در میان کاناپ ها، کاناپ هوموس یا سالاد روسی را یافت یا در پخت فینگر فود ها می توان انواع پیش غذاها مانند کشک بادمجان به صورت لقمه ای یافت.

ترکیب خلاقیت با دستور پخت فینگر فودهای مختلف سبب می شود تا بتوان ذائقه ها و سلیقه های گوناگون را راضی نگه داشت. در میان فینگر فودها همیشه انتخاب هایی ویژه گیاه خواران، گوشت خواران، کسانی که به غذاهای سنتی علاقه دارند یا طعم های مدرن و جدید را می پسندند وجود دارد.

پخت فینگر فود در فرم ها و شکل های مختلفی صورت می گیرد که چند نمونه از متداول ترین آن ها شامل این موارد می شود: کاناپ ها به شکل لایه لایه هایی با طعم ها و رنگ های متفاوت و سازگار با هم. اسپرینگ رول ها که از خمیری تشکیل می شود که دور مواد داخلی پیچیده شده است و مواد داخلی می تواند از پروتئین ها و سبزیجاتی مانند اسفناج و … تشکیل شده باشد. اسنک ها با فرم سه گوش با دو لایه نان در زیر و رو و موادی میان آن ها یا یک لایه نان و موادی روی آن. توپک های سوخاری و …

با سفارش آنلاین از این مجموعه نیازی به پخت مجدد و آماده کردن فینگر فودها نیست. کافی است فینگر فودها را برای مهمانانتان یا خودتان سرو کنید و میل کنید و از طعم و عطر تازه آن ها لذت ببرید.

نوشته های مشابه